Arşiv Raf Sistemleri

/ / Rafsis Blog
Klasör Rafları

Arşiv Raf Sistemleri

Arşiv raf sistemleri genel olarak kütüphanelerde, kamu kuruluşlarında adı verilen kısımlardaki raflardır. Arşiv rafı aynı zamanda bir depolama rafı çeşidi olarak geçmektedir. Bu raflar hem ekonomik hem de pratiktir bundan dolayı da oldukça tercih edilmektedir. Bu arşiv raflarının ağırlık kapasitesi diğerlerine oranla çok düşüktür. Buna rağmen maksimum 70 ile 75 kilogram ağırlık taşıyabilmektedir, isteğe göre klasörler, koliler bu arşiv depolarında korumaktadır. Klasör rafları çok sık kullanılmakta olan raf çeşitleridir. Bu arşiv raflarının taşıma kapasitesine oranla değişmektedir. Çelik arşiv rafları ilk olarak yağ alma gibi aşamalara uğramaktadır. Daha sonrasında ise arşiv raf haline gelir, arşiv raflarının kurulumu oldukça kolaydır istendiği takdirde olduğu yerden taşınıp başka yere alınabilmektedir.

Arşiv raf sistemleri arasında en yaygın olan raflardan bir de çelik arşiv raflarıdır. Arşivlemede ya da yedek parça yükleme de kullanılmakta olan raflardan birisidir, firmamız size en uygun en kaliteli hizmeti sunar.

Çelikten oluşmakta olan bu arşiv rafları değişik boyutlarda olabilmektedir. Kullanım amaçları ve alanları bu rafların boyutlarını etkiler. Bu rafa yükleri özenle arşivlemek istiflemek için oldukça kullanışlı olan bu raf sistemi hızlı biçimde kullanılma uygundur. Arşiv alanlarında daha güvenli ortam sağlar tabla adı verilen ayaklar sayesinde kurulumu çok basittir.

Çelik raf sistem fiyatları alanlarına boyutlarına ve diğer özelliklerine göre değişim gösterir uzman bir ekip ve ekipman tarafından size sunduğumuz hizmetimizde en uygun fiyatları sizlere sunuyoruz. Firmamızın kaliteli hizmetimizden ve kaliteli raf sitemizden yararlanmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Rafsis Arşiv Raf Sistemleri

Arşivler genel olarak tüm Türkiye’de İstanbul, Ankara ve birçok şehirde de oldukça aktif olmakta olan bir raf Arşiv raf sistemlerisistemidir. Arşivlerde kullanılmakta olan bu raf sistemleri dayanıklı ve uzun ömürlü olmalıdır. Arşiv depo rafları arşivler de oluşan bütün belgelerin boyutuna uygun olmak zorundadır. Bunun yanında ihtiyaçlarını göz önüne olarak üretilmektedir.

Genel olarak depo katlarında, zeminlerde bulunan arşiv odaları için özel olarak tasarlanan bu raf sistemleri birçok firma tarafından üretilmektedir. Fakat unutulmaması gereken şey tabii ki araştırmadan almamaktır. Depo raf sistemleri arasında yer alan arşiv raf sistemleri birçok Firma için kamu kuruluşları için oldukça önem arz eder, arşivin yanı sıra Otomotiv yedek parça ve benzeri bütün şirketlerde tercih edilmekte olan bu arşivleri kaliteli olması oldukça önemlidir