Çelik Raf Çeşitleri

//Çelik Raf Çeşitleri

Çelik Raf Çeşitleri

Çelik Raf Çeşitleri

Çelik Raf Çeşitleri Çelik raf çeşitleri büyük ölçekli işletmelerde ağır yük taşıma ve ürünleri depolamak suretiyle çalışmada bulunan raf sistemlerinden biridir. Çelik raf çeşitleri uygulamalarında önem teşkil eden konular arasında yer ve zamandan tasarruf etmesiyle ön plandadır. Çelik raf çeşitleri uygulamalarında sıralı yerleşim sağlanır, Ürünlerin muhafazası beklenin altında alan kaplamaktadır. Bu avantajından dolayı büyük kuruluşların tercihleri arasındadır. Çelik raflar maliyeti düşük ve ekonomik olarak depo alanlarında en düşük alanı kaplar.

Dayanıklı, sağlam ve ekonomik Çelik Raf Çeşitleri

Çelik raflar hassasiyet gösterebilen ürünlerin depolanması konusunda işyerlerinin güvenle tercihte bulunacağı depolama sistemidir. Çelik raf çeşitleri depolama sistemlerinde dosya dolabı, elbise ve askılık sistemleri olarak kullanılan uygulamalarda birden çok seçenek bulunmaktadır. Çelik raf üretim aşamalarında etkili depolama alanına uygun ölçeklerde çelik raf çeşitleri sistem montajı yapılmaktadır. Çelik rafların tercih edilmesinin tek nedenlerinden biri de arşivleme ve depolama kullanım alanlarının daha fazla olmasından kaynaklanıyor. Çelik raflar sistemlerinde bir diğer tercih sebebi dayanıklılık. Çelik, maden olarak sağlam ve sert bir maddedir. Çelik raflar fiyat açısından oldukça ekonomik ve müşteri talepleri doğrultusunda istenilen renge boyanmasıyla özellik taşıyor. Çelik raflar standart olarak gri renkte boyanmaktadır. Çelik rafların bu renge boyanmasının başlıca sebeplerinden biri de doğal afetler sonucunda ortaya çıkan fiziksel zararları minimum seviyeye indirerek daha az ziyana yol açmasıyla bilinmektedir.

Portatif ve rahatlıkla sökülüp takılabiliyor

Çelik raflar diğer raf çeşitlerine oranla daha çabuk sökülüp takılabilen özelliklere sahip olup her yere ve her mekâna kolaylıkla adapte edilebilmektedir. Çelik raflar madensel özelliğinden dolayı dayanıklı alaşıma sahip olduğundan sürekli kullanım sağlayan bir madde durumundadır. Depolama esnasında çelik rafların üzerine bindirilen ağırlık hesaba katılacak olduğunda çok dayanıklı ve uzun süreli kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Çelik raflar üretim esnasında ızgaralı olması ve hava sirkülasyonlarında iyi bir yapıya sahip olması nedeniyle konumlandığı alanlarda kullanıcılara sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Çelik rafların paslanmazlık özelliğinden dolayı konumlandıkları bütün ortamlarda (nemli ve rutubetli alanlarda) kati surette kimyasal bir değişime uğramamaktadır. Çelik raflar bu özelliği sayesinde kurulması düşünülen alanlarda üretici firmalarca yapılacak ön fizibilite çalışmalarıyla tespit edildikten sonra imalata başlanmaktadır.

2018-07-10T11:41:07+00:00 Tags: , , , |
error: