Çelik Raf Üretimi

/ / Rafsis Blog
Çelik Raf

Çelik Raf Üretimi

Farklı alanlarda kullanılan raf sistemleri, sağlamlık açısından daha da sağlam ve dayanıklı olabilmesi için çelik malzemelerden üretilmektedir. Sanayi sektöründe kullanılan ve ağır parçaların depolanmasını sağlayan teknolojik ürünlere çelik raf üretimi denir. Bu sistemler sayesinde aşırı ağır yüke sahip olan tüm parçalar veya malzemeler kolay bir şekilde dizayn edilmektedir. Çelik, sağlam bir yapıya sahip olması nedeni ile raf imalatında oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sektörde hizmet veren firmamız ürettiği tüm raf sistemlerin sağlamlığına ve uzun ömürlü olmasına önem göstermektedir.

Çelik Raf Nerelerde Kullanılır?

Çelik raf üretimi, ağır tonaja sahip olan ürünlerin depolanmasında kullanılır. Özellikle sanayi ortamında, metal üretim fabrikalarında ve otomobil bakım merkezlerinde kullanılmaktadır. Hemen hemen 600 kiloya kadar olan ürünleri rahat bir şekilde taşıma gücüne sahiptir. Tabi, üretim kalitesine bağlı olarak maksimum taşıyabileceği yük tonajı değişmektedir. Çelik raflar, kendisi de ağır bir tonaja sahiptir. Montajı kaynak ile yapılmaktadır. Ne kadar kaba bir görüntüye sahip olsa da, kullanım fonksiyonları açısından oldukça geniştir. Montaj sırasında ayarlanan tabanlar ve iki raf arasındaki mesafe, kullanıcı tarafından değiştirilebilir. İstanbul’da hizmet veren firmamız, çelik malzemelerden ürettiği raf sistemlerini ekonomik fiyatlar ile satışa sunmaktadır.  Ayrıca, firma bünyesinde üretilen çelik raf üretimi, kalite kontrollerinden geçirilmekte ve kusursuz bir şekilde müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. Ayrıca firma bünyesinde üretilen basit çelik raf üretimi sayesinde, arşivlemeniz gereken tüm dokümanların elinizin altında olması da kolaylaşmaktadır.

Paslanmaz Çelik

Çelik rafların uzun ömürlü olmasını sağlayan malzemeler, suya ve diğer olumsuz hava şartlarına karşı oldukça Çelik Raf Üretimidayanıklıdır. Özellikle paslanmaz çelik, bu konuda bir hayli başarılıdır. Fiyatları bakımından diğer raf sistemlerine göre yüksek olsa da, uzun ömürlü kullanımlarda tercih edilen tek malzemedir. Firmamız bünyesinde üretilen ve paslanmaz çelik malzemesi kullanılan raflar, ağır sanayi sektörünün olmazsa olmazları arasındadır. Çelik raf sistemleri, ağır yüklere karşı dayanıklı yapısı sayesinde, hem işçilik maliyetini azaltmakta hem de depolama alanlarını genişletmektedir. Sebebi ise, insan gücünün yetersiz kaldığı yüklerin bir yerden bir yere konulması veya sıralanması oldukça zordur.Çelik raf üretimi sayesinde bu zorluk ortadan kaldırılmaktadır.