Demir Raf Çeşitleri

/ / Rafsis Blog
Metal Raf

Demir Raf Çeşitleri

Depolama alanlarında kullanılan raf sistemleri farklı malzemelerden üretilmektedir. Özellikle ağır sanayi ve imalat sektöründe hizmet veren firmalar, demir raf sistemlerini kullanmaktadır. Sebebi ise demir maddesinin, sağlam olması ve ağır yükleri kolaylıkla taşıyacak güce sahip olmasından kaynaklanmaktadır. Bu alanda hizmet veren İstanbul firmamız, demir malzemesi ile ürettiği ürünleri satışa sunmaktadır. Özellikle sağlam ve dayanıklı olan demir, firmamız çalışma alanlarında da kullanılmaktadır. Demir raf çeşitleri, taşıdığı yük itibari ile oldukça sağlamdır. Aynı zamanda, bulunduğu ortamda fazla göze batmamakla beraber düzenli bir şekilde depolama ihtiyacını karşılamaktadır. Genel olarak paslanmaz çelik ile aynı özellikleri taşımaktadır. Firmamız bünyesinde üretilen bu sistemler, satışa sunulmadan önce tüm kalite kontrollerinden geçirilmektedir.

Demir Raf Çeşitleri Özellikleri

Demir rafın içerisinde çinko gibi elementler barındıran ve yüksek dayanma gücüne sahip malzeme olan, demir birleşenlerinden oluşmaktadır. Tüm alanlarda rahatlıkla kullanılan bu raf sistemleri, farklı ebatlarda da üretilmektedir. Ayrıca, ekonomik yönden diğer depolama sistemlerine göre daha ucuzdur. Demir raf çeşitleri özellikleri, paslanmaz olması, ağır yüklere karşı dayanıklı olması, dışarıdan gelen etkilerden ve darbelerden etkilenmemesidir. Yani depolan ürünleri, güvenli bir şekilde saklamaktadır. Bu sebeple İstanbul firmamız, alanında uzman ekibi ile demir raf üretimi hizmeti de vermektedir. Uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bu sistemler, ekonomik fiyatlar ile satışa sunulmaktadır.

Kullanım Alanları

Raf sistemleri farklı alanlarda ve farklı amaçlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Özellikle taşıyacağı yüke veya demir raf çeşitlerimalzemeye göre değişen raf sistemleri, sağlam, dayanıklı ve çürümeye karşı korunaklıdır. Sektörde en çok kullanılan demir raf sistemleri, paslanma sorunu yaratmamaktadır. Üzerinde bulunan koruyucu boyalar sayesinde, suya, yağmura veya diğer hava şartlarına karşı oldukça dayanıklıdır. Kullanım alanlarından bahsetmek gerekirse, genel olarak, hastane, ilaç depoları, üretim atölyeleri ve hemen hemen ağır işçiliğin olduğu tüm depolarda demir raf çeşitleri görev almaktadır. Ayrıca ince ve zarif yapısı ile yaşam alanları olan ofis ve evlerde de, duvarlarda objektif bir görüntü yaratması amacı ile de kullanılmaktadır. Bulunduğu ortamın estetik görünümünü arttıran bu raflar, birbirinden farklı özellikle de sahiptir.