Demir Raf

/ / Rafsis Blog
Çelik Raf

Demir Raf

Depolama alanlarında kullanılan ve ürünlerin sağlıklı bir şekilde istiflenmesini sağlayan raf sistemleri, çeşitli malzemelerden oluşmaktadır. Özellikle bu malzemeler, rafların taşıyacağı yükün ağırlığına kullanılacağı alana göre değişmektedir. Raf sistemleri genellikle ağır ürünlerin dizayn edilmesinde ve düzenlenmesinde kullanılmaktadır. Bu nedenle raf sistemleri, sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlü malzemelerden oluşmaktadır. Tanıma en uygun olan demir raf sistemleri, gerek dayanıklılık, gerekse taşıma kapasitesi bakımından oldukça sık tercih edilmektedir. Bu alanda hizmet veren İstanbul firmamız, ürettiği tüm ürünleri kalite kontrollerinden geçirmekte ve müşterilerine ekonomik fiyatlar ile sunmaktadır.

Demir Raf Grupları

Demir raf grupları, çeşitli malzemelerin depolanmasında kullanılır. Demir, yapısı gereği hali hazırda sağlam bir malzeme olduğu için, raf sistemlerinde sıkça kullanılmaktadır. Demir raf, ağır iş makineleri bakım ve onarım merkezlerinde, sanayi ortamında ya da ilaç fabrikalarında kullanılmaktadır. Dış etkenlerden ve olumsuz hava şartlarından etkilenmeyen bu raflar, oldukça sağlamdır. Kırılma, paslanma ve bozulma gibi sorunları yaşatmayan demir rafın grupları, küçük ebatlarda da üretilmektedir. Ayrıca, eczane ve orta çapta hizmet veren atölyeler de kullanılmaktadır. İstanbul firmamız, bu raf gruplarında da üretim hizmeti vermektedir. Firma, ürünlerine verdiği garanti sayesinde müşteri memnuniyetini ve güvenini kazanmaktadır. Ayrıca demir raflar sayesinde, tüm hantal ve kaba ürünlerini çok rahat bir şekilde depolayabilirsiniz. Raf sistemlerinin bizlere sunduğu kolaylıklar ise, nakliyat kolaylığı, ürün taşımacılığını, yer kullanımı ve çalışma alanlarımızın estetik görünümünün şıklığıdır. Demir rafların diğer bir özelliği ise, üzerinde bulunan yüklere zarar gelmesini engelleyerek, güvenli bir depolama hizmeti demir rafsağlamasıdır.

Paslanma Sorunu

Kullanıcıların demir raf kullanımında karşılaştığı en büyük sorunlardan biri de paslanma gibi istenmeyen durumların yaşanmasıdır. Demir, su ile temas kurduğu zaman yapısını tam anlamı ile koruyamamakta ve üzerinde kimyasal bakteriler barındırmaya başlamaktadır. Ancak İstanbul firmamız tarafından üretilen tüm raf sistemlerinde, bu sorun yaşanmamaktadır. Sebebi ise, üretim aşamasında kullanılan boyalardır. Yani hazırlan raf sistemleri, kimyasal içermeyen boyalar ile boyanmakta ve demir raf gruplarının paslanması önlenmektedir. Bu sayede firma bünyesinde üretilen tüm ürünler uzun ömürlü olmaktadır.