Depo Rafı Çeşitleri

/ / Rafsis Blog
Depo Raf Sistemleri

Depo Rafı Çeşitleri

Fabrikalarda üretilen ürünlerin saklanması ve sağlıklı bir şekilde depolanması için özel olarak tasarlanmış ürünlere depo rafı çeşitleri denilmektedir. Genelde depo raflarının kullanım alanlarını ilaç sanayi boya üretimi firmaları ve taşımacılık sektörleri oluşturmaktadır. Ayrıca bu raf sistemleri sayesinde, bireylerin yaşam ve çalışma alanları genişlemektedir. Konfor açısından da düşünüldüğü zaman oldukça fonksiyonel özelliklere sahip olan depo rafları, ülkemizin farklı alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Sektöründe lider bir firma konumunda olan İstanbul firmamız, farklı mekanlar da kullanılabilecek ve günlük hayatın akışını değiştirecek kalitede, üretim hizmeti vermektedir.

Depo Rafı Çeşitleri Nerelerde Kullanılır?

Depo rafı çeşitleri genellikle her sektörde aynı amaçlarla kullanılmaktadır. Üretilen ürünlerin düzenli bir şekilde dizilmesini sağlamak, kolayca ürünlere ulaşabilme fırsatı bulmak, alanlardan tasarruf edebilmesi, kolay nakliyat gibi amaçlarla kullanılmaktadır. Depo raflarının çok çeşitli alanlarda kullanılabileceği için kullanım amacına göre farklı şekillerde de üretimi yapılmaktadır. Depo raflarının ağır yük taşınması istenirse de kullanılan malzemeler de değişiklik göstermektedir. Bu şekilde üretilen bir depo rafı çeşitleri çelik ve demir malzemelerden tasarlanmaktadır. Böylelikle rafların kullanım ömrü hem daha uzun vadeli olmakta hem de tasarımı buna uygun şekillendirilmektedir. Küçük atölyelerde kullanımı düşünülen rafların üretimi hafif ve orta ağırlıkta yükler olarak tasarlanmakta ve ona göre üretilmektedir. Bu rafların büyüklüğü de kullanım alanlarına göre değişmektedir. İstanbul firmamız, değişik modellerde ve müşterilerimizin kullanım alanlarına uygun olabilecek şekillerde raf üretimi yapmaktayız.

Ürün Güvenliği

Kalite ve sağlamlık konusunda da çok başarılı olan depo rafları, dışarıdan gelen darbelere karşı da dayanıklılık depo rafı çeşitleriözelliği göstermektedir. Klasik bir rafın üretimi ise belli ölçülerde üretilmektedir. Görselliği ön plana çıkarmak isteyen kullanıcılar için ise farklı renk ile boyama seçenekleri de mevcuttur. Genel olarak gri renk tercih edilmektedir. Depo raflarında dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bunlardan biri ise raf seçiminin kullanım alanına uygun olup olmadığıdır. Kullanıcının beklentisini karşılayacak nitelikte üretilen depo rafı çeşitleri gerek amaca uygunluğu ile gerekse estetik tasarımı ile tercih edilenler arasına girmektedir. Güvenliğinizi sağlayan bu raflar, kullanım ömrünün uzun olması nedeni ile müşterilerimizin ekonomisine katkı sağlar.