Depo Rafları Çeşitleri

/ / Rafsis Blog
Depo Raf Sistemleri

Depo Rafları Çeşitleri

Depo ve raf sistemleri ürünlerinde yaklaşık 8 yıllık bir tecrübeye sahibiz. Çok kısa sürede büyüyerek gerektiği kadar büyümeyi başardık. Uzman ekibimiz ile sizlere kaliteli bir hizmet sunuyoruz. Ağır, orta ve hafif olarak sınıflandırılarak çeşitli depo rafları çeşitleri üretilmektedir. Firmamız gerek ürünleri gerek ise kalitesi ile bu sektörün en iyisi olma yolunda ilerlemektedir.

Ağır Yük Depo Rafları Çeşitleri

Bu raf sistemleri ağırlığı çok olan ürünlerin yerleştirilebilmesi için özel olarak üretilen raf sistemleridir. Ağır yük modellerinin hızlı ve pratik bir şekilde kurulabilmesi de artı özelliklerinden birisidir.

  • Ağır yük kategorisinde yer alan ilk raf modelleri sırt sırta raf modelleridir. Sırt sırta modeli ekonomik açıdan genel olarak tüm ceplere uygun bir modeldir. Ayrıca tasarruf imkânı da sunmaktadır. Palet kullanılarak ürünlerin muhafaza edilmesini sağlayan pratik raflar arasında yer alır, bu raf modelinde hasar oranı da oldukça düşük olmaktadır.
  • Diğer bir depo rafı modeli ise yüksek irtifa depo raflarıdır. Bu raf sistemi dar depolama alanlarının adeta kurtarıcısı olmuş durumda olan bir modeldir. Dar alanlar için oldukça çok avantajı bulunur.
  • Bir diğer depo rafı ise içine girebilir raf modelidir. Raf modelinde forklift kullanılarak istifleme yapılmaktadır. Diğer raf modellerine göre çok fazla yük alma kapasitesi bulunmaktadır.  Genelde sezonluk ürünlerde de bu raf modeli tercih edilir.
  •  Katlı depo rafları ise çok fazla ürünü istifleme amacı ile tercih edilir. Kolay bir kullanıma sahiptir.  Bu raf sistemi daha çok otomotiv gibi alanların kullanımı için avantajlıdır.  İstanbul çevresinde hizmet veren firmamız her ihtiyaca özel depo raflarını özenle üreterek müşterilerine sunmaktadır.depo rafları çeşitleri

Hafif Yük Depo Rafları Çeşitleri

İlgi görülen bir raf modeli ise paletsiz hafif yük depo rafları çeşitleri olmaktadır. İstiflenecek yüklerin ağırlığı hafif ise bu raf sistemi kullanılmaktadır.  Bu raf sistemi müşterilerin yüklere daha kolay bir şekilde ulaşmasına avantaj sağlamaktadır. Diğer raf sistemlerine oranla maddi açıdan da oldukça karlı bir sistemdir. Raf sisteminin kullanıldığı alana tekstili örnek verebiliriz. Burada bulunmakta olan kumaşların istiflenmesinde tercih edilen bir modeldir. Hafif raf sistemleri sayesinde hem yerden kar edecek hem de istediğiniz ürünlerinize çok kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz.