Endüstriyel Raflar

/ / Rafsis Blog

Endüstriyel Raflar

Endüstriyel Raflar Endüstriyel raflar ağır tonajdaki yüklerin ve paletli her türlü malzemenin istiflenmek suretiyle oluşturulan depolama sistemidir. Endüstriyel raf sistemleri kurulan raf ayaklarından ve traverslerden meydana getirilir. Ayak boyları depoların yüksekliği ve boyu doğrultusunda tespit edilir. Sistem üzerine binecek paletlerin tonajına göre travers seçimi yapılır. Traversler cıvatalı konektörler veya kancalı konnektörlerle birleştirilerek oluşturulur. Endüstriyel raf sistemlerinde palet rafları monte ve de-monte özellikler gösterir.

Endüstriyel Raflar Büyük depo ve antrepolar için en ideal ürün

Endüstriyel raflar da paletler güvenli ve hızlı durumlarda boşaltma, yükleme yapılması durumunda her iki taraftan esneme payı olarak 7,5- 8 cm dışarı taşar. Palet raflarının ayak derinlikleri standart ölçülerde 105 cm.dir. Ayak renkleri siyah ve lacivertten oluşur. Traversler sarı ve turuncu renklerle görselliği ve estetiği temsil eder. Bu sayede yükleme ve boşaltma işlemleri sırasında forklift kullanıcılarına daha hızlı ve emniyetli çalışma ortamları temin edilmiş olur. Endüstriyel raflar da kullanılan travers uzunluğu 270 cm.dir. Montaj esnasında traverslere 3 adet yan yana 80 x 120 veya 120 x 120 palet yerleştirilir. Farklı talepler doğrultusunda 100 x 120’lik paletlerde yapılacak travers boy uzunlukları farklıdır. Paletlerin ağır geldiği zamanlar göz önüne alındığında travers boyları kısa tutulur ve travers profilleri kalınlaştırılmak suretiyle bindirilecek olan yükün rahatlıkla taşınması sağlanır. Endüstriyel raflar da oluşturulan ünitelerin zemine olan bağlantıları çelik dübellerle sabitlenir. Bu raflar büyük depo, antrepo vb. alanlara kurulmuş olması nedeniyle deprem ve doğal afet vb. olasılıklar karşısında çapraz bağlantıları takılır ve sistem güvenlik altına alınmış olur.

Konsol kollu raf sistemleri ahşap ve alüminyum üreticilere en uygun ürün…

Endüstriyel raflar içinde yer alan konsol kollu raflar uzun metrajlı malların istiflenmesine yardımcı olan raf türüdür. Konsol kollu raf sistemlerinde binen yük ağırlığına göre değişiklik gösteren konsol ve ayakların kullanılmasıyla ürünlerin maksimum düzeyde istif edilmesine olanak sağlanır. Bu sistemler genellikle ahşap ve çelik alüminyum üreticilerinin depolarında istifade edilmesine sunulan sağlıklı sistemlerden biridir. Konsol kollu raf sisteminde kullanılan ayaklar ürünün yapısına göre tek veya çift kullanılır. Rafsis ile konsol kolları stoklanacak mamul ve ürünlerin yüksekliği ve ağırlıklarına göre ayarlanabilir duruma getirilerek kullanılabilmektedir.