İçine Girilebilir Raf Sistemleri (Drive in)

İçine girilebilir raf sistemleri, aynı özelliklerdeki ürünlerin depolanmasına uygun olan sistemlerdir. Stoklama açısından kullanılabilecek en uygun depolama ürünleridir. Bu model ürünlerinde kullanılan kılavuz rayı sayesinde hem giriş ve çıkışlar kolaylaşır hem de ayaklara hasar vermesi önlenir. Soğuk hava depoları ve yüksek ısıdaki depolarda galvaniz yapılması önerilir.

İçine Girilebilir Raf Sistemleri Teknik Özellikler

Bu sistemlerin ürünlerinde travers yerine taşıma için raylar kullanılmaktadır. İçine girilebilir raf sistemleri ürünlerinin daha kaliteli, daha sağlam ve daha çok ekonomik olması, monte ve demonte özelliklerine sahip olması, sistem aralıklarının özel  ebatlarda ayarlanabilir olması, en az alanda en çok ürünü taşıması ve diğer sistemlere göre yine en az alanda maksimum depolama alanları yaratarak alandan tasarruf sağlaması en önemli özellikleridir.

  • Mevcut depo alanında maksimum ürün kapasitesi (%85'e kadar).
  • Ürün sistemlerinin arasındaki koridorların en aza indirilmesi.
  • Ürün giriş ve çıkışlarının kolaylıkla denetimi.
  • Yükleme kanalları farklı çeşitlerde birçok ürünlerin stoklanmasına olanak sağlar.
  • Ürünlerin bulunduğu sistem kanallarına tek yönden giriş ve çıkış yapılan bu ürün sisteminin yanı sıra, ürünlerin bulunduğu sistem kanallarına her iki yönden de giriş ve çıkış yapılabilen ürün sistemi de (drive through) uygulanabilir.
YUKARI