Mağaza ve Depo Raf Sistemleri

/ / Rafsis Blog

Mağaza ve Depo Raf Sistemleri

Mağaza ve depo raf sistemleri, farklı ya da benzer nitelikteki malların sergilenmesi, depolanması, potansiyel müşteriye ulaştırılması, satışının gerçekleştirilmesi gibidir. Amaçlar doğrultusunda birimlerinde ya da bu birimlerin depo alanlarında kullanıma uygun raf sistemleri imal edilebilmektedir.

Mağaza ve depo raf sistemleri birimlerinde özellikle de potansiyel müşteriye malların doğrudan satışa sunulduğu alanlar için geliştirilen modellerini ağır yük paletli raf sistemleri olarak tanımlayabiliriz. Bu sistemde temel amaç sadece ürünlerin bir arada depolanması değil aynı zamanda müşterinin gözüne hoş gelen ve mağaza ve depo raf sistemleri genel dekorasyonu ile de uyumlu bir raf sisteminin sağlanmasıdır.

Bir diğer model seçeneği olarak depo raf sistemleri ise depo alanında malların bir arada depolanmasını sağlayan sistemler olma özelliğindedir. Bu sistem genellikle metal yapıda tercih edilir ve levhalar tamamen ilgili malların genel nitelikleri dikkate alınarak imal edilir. Nitekim palet raf sistemleri bu aşamada en sık tercih edilen bir modeldir.

İdeal Bir Mağaza ve Depo Raf Sistemleri Nasıl Olmalıdır?

İstanbul raf imalatçıları arasında yer alan firmamız, imalat ve satışını gerçekleştirdiği modellerde kalite ve kullanışlığı ön planda tutmaktadır. Bu sayede söz konusu işletme modeli için en ideal sistem sağlanmaktadır.

İmalatını gerçekleştirdiği sistemlerde öne çıkan özellikler;

  • Raflarda depolanacak olan malların; boyut, ağırlık gibi genel niteliklerine uygun yapıda levhaların olması
  • “Paralel” düzende bir sistemin kurulması
  • Söz konusu alan için en ideal yükseklikte imalatın gerçekleştirilmesi
  • İhtiyaç, talep ve kullanım alanı doğrultusunda; ahşap ya da metal malzemeden imalatın gerçekleştirilmesi

Rafsis olarak imalat aşamasında sağladığımız başlıca kriterlerden sadece bir kaçı bu şekilde sıralandırılabilir ancak her koşulda en ideal niteliklere sahip bir raf sisteminin sunulabilmesi; ancak söz konusu rafların kullanım alanı ve amacının dikkate alınması ile mümkün olacaktır.Mağaza ve Depo Raf Sistemleri

Faaliyetleriniz için En İdeal Raf Sistemini Tasarlayalım

Faaliyetlerinizin verimli ve aksaksız bir şekilde sürdürülebilmesi sürecinde firmamız, İstanbul raf sistemleri firmaları arasında tercih edebileceğiniz, alanında güven ve kalitenin öncüsü bir firmadır.

Mağaza ve depo raf sistemleri , depo ya da benzer amaçlar doğrultusunda faaliyetlerin sürdürüldüğü alanlarınız için belli başlı nitelikleri dikkate alarak en iyi planlamayı yapıyoruz. Bu süreçte hem sizlerin öneri ve taleplerini dinliyor, hem de sahip olduğumuz deneyim ile sizlere önerilerimizi sunarak sizin için en iyi çözümü sunuyoruz.