Palet Raf Çeşitleri

/ / Rafsis Blog
Palet Rafları

Palet Raf Çeşitleri

Raf sistemleri dendiğinde akla ilk gelen raflardan birisi de palet raf çeşitleri olmaktadır.  Palet raf çeşitleri adı almasına rağmen bu rafta bulunmakta olan paletler aslında bir araç olarak kullanılmaktadır.  Üzerine istiflenen yüklerin bir arada kalmasını sağlar. Bu paletler sayesinde yükler çok kolay bir şekilde taşınabilmektedir bunun yanı sıra depolanmasında da çok kolay büyüklük sağlar. Depolarda çok yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Paletler yardımı ile yükler araçlara taşınmaktadır. Kullanılmakta olan bu paletlerin genel olarak yapım malzemesi ağaçlardır.

Firmamız tarafından özel olarak imal edilmekte olan bu palet raflar günümüzde ağaçları korumak amacı ile mukavva, plastik tarzı ürünler kullanılarak imal edilmeye başlanmıştır. Bu palet rafları oldukça hafif olup geri dönüşüme uğrama özellikleri de bulunur.

İstanbul’da yoğun ilgiye sahip olan bu palet raflar kolay bir şekilde kullanılarak az yer kapladığı için hemen hemen her iş yerinde tercih edilir. Tasarruf isteyen birçok kullanıcı için adeta göz bebeği haline gelmiştir. Paletlere yüklenen yükler forklift araçları ile çok kolay bir şekilde taşınabilmektedir.  Yeni bir yük yüklemek ya da boşaltmak gibi konularda çok avantajlı olan bu raf sistemi oldukça kullanışlı bir modeldir.

Palet raf çeşitleri genel olarak standart ölçülere sahiptir fakat günümüzde ihtiyaç alanlarına özel ölçülerde firmamız tarafından imal işlemi gerçekleşmektedir. Hemen hemen her ihtiyacı karşılayan bu raf modelini firmamız tarafından en iyi şekilde üretilmektedir.

Palet Raf Çeşitleri Yararları Nelerdir?

Palet raflarda ekipman ihtiyacı bulunmaz. Bunun yanında oldukça fazla bir depolama özelliğine sahiptir.  Palet Palet Raf Çeşitleriraflarda uygulanan zemine istifleme sayesinde stoklama çok sık yapılmaktadır. Bu yöntemde zeminde bulunan boş alana göre istenilen derinlik ayarlatılır ve bu yöntem uygulanılır. Palet rafların avantajlarına devam edecek olursak bunlardan biriside düşük yatırım özelliğidir. Bununla birlikte tüm paletlere çok kolay şekilde erişme olanağı da bulunur. Düşük maliyete sahiptir. Günümüzde kullanılmakta olan birçok palet raf çeşitleri bulunur ve çok yaygın bir şekilde kullanıma sahiptir. Firmamız tarafından özenle üretilen bu raflar için talep oldukça fazla olmaktadır. Depo raflarından sonra en çok kullanılan raftır desek yalan olmaz