Palet Raf

Palet Raf

Palet Raf

Palet Raf Palet raf işletmeler tarafından en çok kullanılan ağır yük istifi ve stoklanması için tercihte bulunduğu sistemlerden biri olarak ön sıradadır. Söz konusu bu yükler palet ve sandıklar dizilecek ağır yüklerin depolanmasını sağlayan paletli raf sistemleri sayesinde geniş kullanım alanlarına sahiptir. İstanbul Rafsis üretim bandındaki palet rafı sistemleri cins ve çeşit açısından farklı alternatifleri sektörün beğenisine sunar. Rafsis palet rafları, müşteri taleplerinde değişik ölçü ve ebatlardaki ürünleri belirlenen projeler doğrultusunda depo düzeni oluşturmayı ilke edinen kuruluşlardan biridir. Ağır yük palet raf sistemlerinde depo hacimlerinde genişleme sağlanır. Rafsis palet raflarıyla depoların metreküp hacimlerinde ürünlere kolayca ulaşım imkânları oluşturur.

Palet Raf; Kullanım koşullarına uygun üretimler

İstanbul Rafsis palet raf sistemlerinde kullanım alanları maksimum seviyelere çıkarılarak yüksek teknolojiyle üretilir. Rafsis ağır paletli raf sistemlerinde kullanılan malzemeler ana omurga ayakları, traversler, ara bağlantı modülleri, emniyet cıvataları ve çelik dübellerden oluşturulur. Palet raflarda rack ayakların oluşumunda üste binecek yükün ağırlığına göre kullanılan saç kalınlıklarından meydana gelir. Belirtilen rack profiller işletmemiz tarafından üretilerek kullanım koşullarına uygunluk sağlanır. İstanbul Rafsis ağır yük palet rafı sistemlerinde rack ayakların montajı kaynak sabitleme yöntemiyle yapılır. Bu yöntem sağlam ve uzun ömürlü verim sağlar. Rafsis palet raflarında diğer bir montaj yöntemi olarak cıvata ve somun uygulaması yapılır. Bu aparatlarda firmamız bünyesinde tırnaklı ve cıvatalı olarak üretilir. Rafsis sabitleme aparatlarının seçiminde rafların taşıyacağı yük ve raf yüksekliğine göre uygunluk taşıyan malzemeler kullanılır.

3 paletten oluşan modeller tercih sebebi

İstanbul Rafsis olarak üretimde bulunduğumuz palet raf sistemleri bir, iki ve üç palet yan yana gelecek biçimde konulmak suretiyle montaj yapılır. Çok değişebilen durumlarda ise 4 palet yan yana konularak oluşturulur. Bu sistemde dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri de raf seçimlerinin konumlandırılacak duruma göre taşınacak yüklerin kapasitesine göre yapılır. Raf sektörünün imalatçıları olarak en çok tercihte bulundukları palet raflarda 3 paletten oluşan modeller tercih ediliyor. Paletli raf sistemleri müşteri istek ve talepler doğrultusunda 800×12000 ebatlarındaki ölçüler firma ve kuruluşların her zaman tercih ettikleri ölçüler arasında bulunuyor.

2018-07-10T11:36:01+00:00 Tags: , , , |

Bir yorum

  1. […] oldukça popüler olan Rafsis palet raf modellerinden bahsedilecek olursak karşımıza ilk çıkan […]

Yorum kapalı

error: