Palet Rafları Çeşitleri

/ / Rafsis Blog

Palet Rafları Çeşitleri

Palet Rafları Çeşitleri Palet rafları çeşitleri derinlik kullanılmak suretiyle yüksek tonajlı depolama olanağı sunan raflardır. Paletli raflar depolama sistemlerinde makaralı mekanizmalarla konveyörler vasıtasıyla belirli açılarda eğim verilerek hareket eder. Rafsis raf sistemleri palet raf üretiminde ileri teknoloji, deneyim ve profesyonel ekibiyle kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarını karşılayan bir firmadır. Palet raf sistemlerinde paletlerin emniyetli bir şekilde fonksiyonellik sağlaması açısından hareketli fren sistemi bulunmaktadır. İstanbul Rafsis palet raf üretimlerinde kayar raf sistemlerini iki öğeden oluşturmak suretiyle gerçekleştirmektedir. Bu öğeler dinamik makaralar ve statik raflardan oluşmaktadır. Dinamik makara mekanizmaları konveyör şeklinde imal edilerek palet rafların arasına derinlik kazandırılarak monte edilmektedir. Bu makaralar paletlerin yükleme alanlarında oluşturulup boşaltma alanlarına kadar yer çekim kuvvetleri hesap edilmek üzere işlevsellik sağlamaktadır. Konveyörlerde her raf sırasında belirlenen adetlerde yüklerin hız kontrolünü sağlamak için fren ruloları bulunmaktadır.

Palet Rafları Çeşitleri; Depolama alanlarında en uygun çözümlerdir..!

İstanbul Rafsis paletli raf üretimlerinde kayar raf sisteminin genişlik, yükseklik ve derinliklerine dayanan limitlerde standart üretim uygulamasında bulunmamaktadır. Esas amaç depoların alan ölçüsü ve kullanılacak stok makinesinin bu özelliklere uygunluk sağlamasıdır. İstanbul Rafsis, paletli raf üretimlerinde tam otomatik ve yüksek performanslı paletli ürünlerin insan bulunmayan alan ve sahalarda depolanması konusunda kuruluşlara en uygun çözümler sunmaktadır. Bundan ötürü konvansiyonel raf sistemlerine göre kullanıcı hataları, iş kazaları, yaralanmaları ortadan kaldırılmış olmaktadır. Palet rafları çeşitleri ürünlerinin tür ve yüklerine göre koridor vinçleri modellerinde değişkenlik gösteren özelliklere sahip olmaktadır. Rafsis paletli raf sistemleri stok yönetimi ve envanter açısından en iyi sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

Fonksiyonel özellikleriyle talep gören bir sistem

Rafsis paletli raf sistemleri depolama alanlarından maksimum fayda sağlar. Depolardaki koridor sayısını minimuma indirir. Birbirinden farklı olarak muhafaza edilecek çok çeşitli türevdeki ürünlerin stoklanmasına olanak sağlar. İstanbul Palet rafları çeşitleri; Mevcut depolama alanının en yüksek düzeyde verimli olarak kullanılması sağlanır. Raf arası koridorlar minimuma indirilmektedir. Ürünlerin giriş ve çıkış esnasında kolaylıkla kontrol imkânı mümkündür. Yükleme kanallarında mevcut farklı kategorilerdeki ürünlerin stoklanmasına olanak sağlayabilme özelliğine sahip en kullanışlı sistemlerden biri olarak firma,kurum ve kuruluşların talepte bulunduğu sistemlerdir.