Paslanmaz Raf

/ / Rafsis Blog

Paslanmaz Raf

Paslanmaz RafRaf sektöründe üretimde bulunan firmaların temel malzemesi paslanmaz raf ve çelik üreticilerin yaratıcılıkları konusunda önderlik eden metallerden biri olmuştur. Paslanmazın dayanıklı olması özelliğiyle sektörde çok güvenli ve sağlam ürünler çıkmaktadır. Özellikle paslanmaz raf sistemleri, raf sektöründe üretimde bulunan firmalara avantaj sağlayan bir materyal olmuştur. Paslanmaz çeliğe özellik kazandıran tek husus çeliğe düşük oranlarda karbon ve krom alaşımları katılmasından ibarettir. İstanbul Rafsis raf sistemleri olarak projelendirildiğimiz alanlarda kolay monte işlemi açısından en uygun paslanmaz raf sistemleri uygulanmaktadır. Bilindiği üzere paslanmaz raflar ortam şartlarından kaynaklanan her türlü oksitlenmeye, rutubete ve neme karşı dayanıklı bir metaldir. Aşınmaya karşı mukavemet sağlar. Paslanmaz raflarda kullanılan paslanmaz çelik kolay temizlenebilen özelliğe sahiptir. Aynı zamanda hijyenlik sağlayan metallerden biridir.

Paslanmaz Raf’larda uzun ömürlü ve kullanış avantajı sağlayan ürünler…

İstanbul Rafsis tesislerinde üretimlerde dekoratif paslanmaz rafların üretimi yapılmaktadır. Tesisimiz üretimlerinde kullanılan paslanmaz çelik malzemelerin sertlik derecesi yüksek olduğundan imal edilen ürünlerimiz uzun ömürlü ve kullanışlı olmaktadır. Bu yönden üretimini yaptığımız paslanmaz raflar kullanıcı firmalarımıza maliyet avantajı sağlamaktadır. İstanbul Rafsis’in imalatta bulunduğu paslanmaz çelik raf üretim aşamalarında toz boya vb. alaşımlarla renk verilmekte ve paslanmaz çelik raflara estetik görünüm kazandırılmaktadır. İstanbul Rafsis raf sistemleri piyasa ve müşteri taleplerine göre kurmuş olduğu sistemin daha uzun olması ve depolanan ürünlerin sağlıklı korunması yönündeki çalışmalara hassasiyet göstermektedir.

Dayanıklı paslanmaz çelik,dayanıklı ürünler…

İstanbul Rafsis paslanmaz raf üretiminde gerekli piyasa etütlerinde bulunur. Paslanmaz rafın üretimlerindeki kullanım alanlarını fizibilite çalışmalarıyla bu ürünün en çok kullanım alanı olan işyerlerine üretimlerde bulunur. İstanbul Rafsis raf sistemleri paslanmaz rafların üretimlerinde hafif yük malzeme raflarında krom saç alaşımlı malzeme ve materyal kullanmaktadır. Tesiste üretilen paslanmaz rafların profil tapaları yükseklik ayarlı olup, engebeli ve eğimli zeminlerde raflar terazi düzenine alınarak düzgün konum sağlanır. Raf adetleri talep ve ihtiyaca göre arttırılabilir veya azaltılabilir. İstanbul Rafsis raf sistemleri paslanmaz rafların üretiminde raf tablaları takviyelerle güçlendirilerek verim sağlamaktadır. Üretim standartlarında tüm raf yüzeyleri krom kaplamadır.  Raf alınları minimum 30 mm. saçtan oluşmaktadır. Raf tablaları kaynakla sabitlenmiş olup ayrıca kurulum gerektirmez.