Raf Çeşitleri

/ / Rafsis Blog

Raf Çeşitleri

Raf Çeşitleri Raf çeşitleri ve türleri açısından farklı türevlerde üretilir. Firmaların üretimde bulunduğu raflar kullanım alanları arasında çeşitlilik gösterir. Bunlar arasında; çelik raf, hafif ve orta yük raflar, ağır yük paletli, market rafları, dekoratif raf olmak üzere kategorize edilir. Raf sektörü günümüzde gittikçe gelişme gösteren, büyüyen sektörler arasında bulunmakta ve farklı alternatifler yolunda ilerleme göstermektedir.  İstanbul Rafsis sistemlerinin üretimde bulunduğu raf çeşitleri içinde piyasa talep ve istekleri gelişen teknoloji ve alt yapı yatırımlarıyla üreterek bu ihtiyaçları karşılıyor.

Raf Çeşitleri Nelerdir?

Arşiv Rafı:İstanbul Rafsis standart ölçülerde mevcut alanlara ve stoklara göre kapasiteli üretimde projelendirilerek yapılmaktadır.

Paslanmaz Raf: Rafsis raf sistemleri müşteri ihtiyaç ve taleplerini 3-4 katlı modelleriyle tel veya düz raf olarak üreterek bu hizmeti yerine getirmektedir.

Çelik Raf: İstanbul Rafsis raf sistemleri tesislerinde cıvatalı raf üretimler rafların konumlandığı her bir tabla sipariş taleplerindeki ölçülere ve tabla kalınlıklarına bağlı kalınarak maksimum 70- 120 kg. tonajlı yük taşıma kapasitesine sahip olan raflardan oluşmaktadır.

Hafif Ağırlıklı Raflar: İstanbul Rafsis raf sistemleri bünyesinde üretilen hafif ağırlıkta raflar farklı model ve ölçülerde olup bu rafların her bir gözünde maksimum 200-400 kg. yük taşıma kapasitesine sahip ünitelerdir.

Mini Raf Sistemleri: Rafsis’in üretim bandında orta ölçekli işletmeler için üretilen her bir mini raf sistemi yaygın ürünlerden biridir. Yük taşıma kapasitesi 100-120 kg. arasındadır.

Askılıklı Raflar: İstanbul Rafsis raf sistemlerinde mağaza ve butik tarzı işletmelere yönelik üretilen askılıklı raf sistemleri elbise askıları sayesinde ürünlerin raf uzunluklarına asılmasını sağlamaktadır. Bu ürünün alan büyüklüğüne göre farklı ölçülerde tasarımları bulunmaktadır.

Ağır Yük Raflı Sistemler: İstanbul Rafsis tarafından üretimde bulunduğumuz paletler üzerinde ağır ve yüksek tonajlı yüklerin taşınmasına en uygun sistemlerden biridir. Taşınacak yüke bağlı olarak profil kesitleri bu sistemde oluşturulmaktadır.

Ağır Yük Paketli Raflar: İstanbul Rafsis raf sistemleri müşteri sipariş ve isteklerinde kolili ağır yük ve tonajlardaki mal ve emtealar için depolanmasında kullanılan ürünlerden biri olmaktadır. Ağır yük paletli rafların taşıma kapasiteleri 1 ton’la 4,5ton arasında değişkenlik göstermektedir.