Raf Sistemleri Modelleri

/ / Rafsis Blog
Raf Sistemleri

Raf Sistemleri Modelleri

Raf sistemleri modelleri, depo alanlarında yer alan malların istiflenmesinde gerekli olan depo raf sistemleri için en iyi çözümün sunulması önemlidir. Firmamız depo alanınızda istiflenecek olan malların yapısal özelliklerini baz alarak imalat gerçekleştirmekteyiz. Bu sayede söz konusu malların en iyi bir şekilde saklanmasını ve ihtiyaç duyulduğunda da kolay bir şekilde depo alanından çıkarılması mümkün olmaktadır.

Raf sistemleri modelleri, depo alanları için özel olarak geliştirilen raf sistemleri genellikle üç ana kategoride gruplandırılır. Bu kategoriler, raflarda istiflenecek olan yüklerin ağırlıklarına göre belirlenmiştir.

Hafif Yük Depo Raf Sistemleri Modelleri İmalatı

Bu sistemler aynı zamanda hafif yük rafları olarak tanımlanır. Basit bir ifade ile “hafif yük” niteliğinde olan malların depolanabilmesinde idealdir.

Avantajları;

  • Ebatları küçük olan aynı ya da benzer nitelikteki nesnelerin depolanabilmesi
  • Depo alanının geniş olmaması durumunda kullanışlı olması
  • Malların kolay bir şekilde istiflenmesi ve ihtiyaç duyulduğunda boşaltılması
  • Zamandan önemli ölçüde tasarruf sağlaması
  • Diğer raf sistemleri ile birlikte kullanılabilir olması

Gibi maddeler ile başlıca avantajları sıralandırmamız mümkündür.

Orta Yük Depo Raf Sistemleri Modelleri İmalatı

Raf sistemleri modelleri arasında orta yük rafları olarak da tanımlanan bu sistemler ise genel olarak “orta” kategorisine dahil malların istiflenmesi için ideal olan rafları ifade etmektedir.

Avantajları;

  • Hem orta hem de küçük nitelikteki nesnelerin istiflenebilir olması
  • Depo alanının genişliği doğrultusunda en iyi çözümün sunulması
  • Aynı zamanda hafif ya da ağır sistemler ile de birlikte kullanılabilir olması
  • Tam olarak istenilen boyutlarda imal edilmesi

Bu gibi avantajları daha fazla sıralandırmamız mümkündür.

Ağır Yük Depo Raf Sistemleri İmalatı

Raf sistemleri modelleri arasında ağır yük rafları çelik malzemeden imal edilirler ve ağır yüklerin depolanmasında enRaf Sistemleri Modelleri ideal sistemdir. Bu sistemi oluşturan parçaların kalınlıkları 1,5 mm ile 3 mm arasında değişmekte olup, imalat sürecinde kullanılacak çelik malzemenin niteliği de ilgili ağırlıklar dikkate alınarak belirlenmektedir. Bu sayede uzun yıllar boyunca deformasyona uğramadan dayanıklılık gösterecek raf modeli sizlere sunulmuş olur.

Raf sistemleri modelleri arasında depo raf sistemleri her ne kadar depolanacak malların ağırlıkları doğrultusunda kategorilere ayrılsa da esasında kullanışlıkları ve farklı özellikleri bakımından da; makaralı, kızaklı, içine girilebilir, konsol kollu, mezanin gibi sıralandırılabiliriz. Firmamız İstanbul raf sistemleri firmaları arasında endüstriyel çözümler sunmasıyla kalitesini kanıtlamış bir firmadır. Bu süreçte sizler için de en iyi çözümü sunmaya hazırız.